Raision Veneseura RY

Purjehduskilpailut vuonna 2004

Hirsiluoto-Race 5.6. Lähtöaika: 11:15.00

# Purje Nro Veneen nimi Kippari Veneen tyyppi lys maalissa purj.aika tas.aika
1. 2295 Felina Matti Niemelä FE-83 1,04 15.56.52 4.41.52 4.53.08
2. 2880 Lill-Marie Matti Arpalahti Sirena 38 1,20 15.44.17 4.14.17 5.05.08
3. 7419 Vinko Timo Kairama Inferno 31 1,13 16.06.21 4.36.21 5.12.16
4. 3891 Huiske Lassi Franssila H-Star 1,07 16.07.08 4.52.08 5.12.35
5. 1085 Kiskeri Mikko Kemppainen Albin Express 1.08 16.05.12 4.50.12 5.13.25
6. 4430 Iida II Esko Salminen Diva 39 1,22 15.57.04 4.27.04 5.25.49
7. 6199 Meriharakka Eero Heino Artina 33 1,12 16.27.36 4.57.36 5.33.18
8. 2146 Ilona Joonas Vasama FE-83 1,04 16.44.42 5.29.42 5.42.53
9. - Karito Kari Säteri FinnFlyer 31 1,09 16.32.26 5.17.26 5.46.00
10. - Flyer Pirkko Rasi Sunshine 1,07 16.45.09 5.30.09 5.53.15
11. 33 Viola Ilkka Olkkonen LadyHelsman 1,12 16,47.03 5.17.03 5.55.05

Takaisin kilpailuvalikkoon

Virutholm-purjehdus 31.7. Lähtöaika: 11:46:00

# Purje Nro Veneen nimi Kippari Veneen tyyppi lys maalissa purj.aika tas.aika
1. 7419 Vinko Timo Kairama Inferno 31 1,12 15.01.10 3.15.10 3.38.35
2. 2295 Felina Matti Niemelä FE-83 1,04 15.00.29 3.30.29 3.38.54
3. 3100 Chinook Pekka Erlin Inferno 29 1,13 15.08.08 3.20.08 3.46.09
4. 2880 Lill-Marie Matti Arpalahti Sirena 38 1,20 15.11.02 3.09.02 3.46.50
5. 4430 Iida II Esko Salminen Diva 39 1,25 15.14.56 3.02.56 3.48.40
6. 1085 Kiskeri Mikko Kemppainen Albin Express 1,11 15.10.45 3.26.45 3.49.29
7. 6199 Meriharakka Eero Heino Artina 33 1,11 15.11.48 3.27.48 3.50.39
8. 2146 Ilona Reijo Vasama FE-83 1,04 15.13.53 3.43.53 3.52.50
9. 7647 NordWest IV Tero Valtonen Guyline 355 1,09 15.13.51 3.33.51 3.53.05

Takaisin kilpailuvalikkoon

Syyspurjehdus 4.9. Lähtöaika: 11:30:00

# Purje Nro Veneen nimi Kippari Veneen tyyppi lys maalissa purj.aika tas.aika
1. 2295 Felina Matti Niemelä FE-83 1,04 18.48.55 7.18.55 7.36.28
2. 7419 Vinko Timo Kairama Inferno 31 1,12 18.30.50 7.00.50 7.51.20
3. 1985 Kiskeri Mikko Kemppainen Albin Express 1,11 18.35.58 7.05.58 7.52.49
4. 2429 Fenja Tapio Fageström Siesta 32 1,12 18.41.34 7.11.34 8.03.21
5. 2880 Lill-Marie Matti Arpalahti Sirena 38 1,20 18.22.10 6.52.10 8.14.36
6. 4430 Iida II Esko Salminen Diva 39 1,22 18.31.04 7.01.04 8.33.42
7. 33 Viola Ilkka Olkkonen LadyHelsman 1,15 DNF - -
8. 7647 NordWest IV Tero Valtonen Guyline 355 1,09 DNF - -
9. - Elviira Juha-Matti Rasi FinnFlyer 27 1,01 DNF - -

Takaisin kilpailuvalikkoon

RVS-Ranking vain seuran jäsenille

Lyhenteet:

  • Hir.: Hirsiluoto-Race
  • Vir.: Virutholm-purjehdus
  • Syys.: Syyspurjehdus
# kippari Veneen nimi Hir. Vir. Syys. yht.
1. Matti Niemelä Felina 12 8 10 30
2. Timo Kirama Vinko 9 10 8 27
3. Matti Arpalahti Lill-Marie 10 6 5 21
4. Mikko Kemppainen Kiskeri 7 4 7 18
5. Esko Salminen Iida II 6 5 4 15
6. Eero Heino Meriharakka 5 3 - 8
7. Lassi Franssila Huiske 8 - - 8
8. Pekka Erlin Chinook - 7 - 7
9. Reijo Vasama Ilona 4 2 - 7
10. Tapio Fageström Fenja - - 6 6
11. Kari Säteri Karito 3 - - 3
12. Ilkka Olkkonen Viola 1 - 1 2
13. Tero Valtonen Nordwest IV - 1 1 2
14. Pirkko Rasi Flyer 2 - - 2
15. Juha-Matti Rasi Elviira - - 1 1


Takaisin kilpailuvalikkoon