Raision Veneseura RY

Purjehduskilpailut vuonna 2007

Hirsiluoto-Race 7.6. Lähtöaika: 11:30.00

# Purje Nro Veneen nimi Kippari Veneen tyyppi lys maalissa purj.aika tas.aika
1. 2880 LillMarie Matti Arpalahti Sirena 38 1,20 17.15.57 5.45.57 6.55.08
2. 4430 Iida II Esko Salminen Diva 39 1,22 17.18.44 5.48.44 7.05.27
3. 33 Viola Ilkka Olkkonen Lady Helssman 1,12 18.06.41 6.36.41 7.24.17
4. 10224 Friidu Calle Fredriksson Sun Odyssey 1,13 18.37.57 7.05.57 8.03.35

Takaisin kilpailuvalikkoon

Virutholm-purjehdus 31.7.

# Purje Nro Veneen nimi Kippari Veneen tyyppi lys lähtöaika maalissa purj.aika tas.aika
1. 7647 Nordwest IV Tero Valtonen Guyline 355 1,04 11.30.30 14.39.05 3.09.05 3.16.38
2. 2295 Felina Matti Niemelä FE 83 1,03 11.30.00 14.42.40 3.12.40 3.18.26
3. 3728 Taikatuulia Joonas Vasama Albin Delta 1,07 11.33.00 14.43.31 3.10.31 3.23.51
4. 33 Viola Ilkka Olkkonen Lady Helsman 1,11 11.36.00 14.41.23 3.05.23 3.25.46
5. 4430 Iida II Esko Salminen Diva 39 1,21 11.46.00 14.36.10 2.50.10 3.25.54
6. 10628 Crista Esko Mickelsson Elan 37 1,22 11.46.00 14.40.39 2.54.39 3.33.54

Takaisin kilpailuvalikkoon

Syyspurjehdus 30.8. Lähtöaika: 12:00.00

# Purje Nro Veneen nimi Kippari Veneen tyyppi lys maalissa purj.aika tas.aika
1. 2429 Fenja Tapio Fagerström Siesta 32 1,15 17.06.55 5.56.55 5.52.57
2. 2295 Felina Matti Niemelä FE 83 1,04 17.42.45 5.42.45 5.56.27
3. 7647 NordWest IV Tero valtonen Guyline 355 1,04 17.45.41 5.45.41 5.59.30
4. 33 Viola Ilkka Olkkonen Lady Helsman 1,12 17.30.05 5.30.05 6.09.41
5. 10628 Crista Esko Mickelsson Elan 37 1.26 16.56.54 4.56.54 6.14.05
6. 4430 Iida II Esko salminen Diva 39 1,25 17.00.14 5.00.14 6.15.17
7. 3550 Tinttarella Tuumas Mikkola NF 1,10 17.45.57 5.45.57 6.20.32

RVS-Ranking 2007: vain seuran jäsenille

Lyhenteet:

  • Hir.: Hirsiluoto-Race
  • Vir.: Virutholm-purjehdus
  • Syys.: Syyspurjehdus
# Kippari Veneen nimi Hir. Vir. Syys. yhteensä
1. Tero Valtonen Nordwest IV - 7 4 11
2. Matti Niemelä Felina - 5 5 10
3. Ilkka Olkkonen Viola 2 3 3 8
4. Tapio Fagerström Fenja - - 7 7
5. Esko Salminen Iida II 3 2 1 6
6. Matti Arpalahti Lill-Marie 5 - - 5
7. Joonas Vasama Taikatuulia 4 - - 4
8. Esko Mickelsson Crista - 1 2 3
9. Calle Fredriksson Friidu 1 - - 1


Takaisin kilpailuvalikkoon