Raision Veneseura RY

Purjehduskilpailut vuonna 2008

Hirsiluoto-Race 7.6. Lähtöaika: 11:15.00

# Purje Nro Veneen nimi Kippari Veneen tyyppi lys maalissa purj.aika tas.aika sija
1. 5347 True Blue Aki tuominen FinnFlyer 31 1,12 16.15.51 5.00.51 5.36.57 1
2. 2880 Lill Marie Matti Arpalahti - 1,20 16.09.00 4.54.00 5.52.48 2
3. 259 Båtox Joonas Vasama - 1,22 16.08.57 4.53.57 5.58.37 3
4. 4430 Iida II Esko Salminen Diva 39 1,22 16.14.40 4.59.40 6.05.35 4
5. 10628 Crista Esko Mickelsson Elan 37 1,24 16.23.18 5.08.18 6.22.17 5
6. 2295 Felina Matti Niemelä FE-83 1,04 DNF DNF DNF DNF

Takaisin kilpailuvalikkoon

Virutholm-purjehdus 31.7. Lähtöaika: 11:45.00

# Purje Nro Veneen nimi Kippari Veneen tyyppi lys maalissa purj.aika tas.aika
1. 2295 Felina Matti Niemelä FE-83 1,07 15.31.50 3.46.50 4.02.42
2. 5347 True Blue Aki Tuominen FinnFlyer 31 1,15 15.20.09 3.35.09 4.07.25
3. 729 Julia Lilli Arpalahti H-vene 1,07 15.39.51 3.54.51 4.11.17
4. 4430 Iida II Esko Salminen Diva 39 1,25 15.13.35 3.28.35 4.20.43
5. 10313 Aiolos Timo Kairama Elan 40 1,29 15.10.20 3.25.20 4.24.52
6. 6643 Venda Pertti Johansson Sunwind 311 1,09 15.49.58 4.04.58 4.27.00
7. 10628 Crista Esko Mickelsson Elan 37 1,24 15.22.50 3.37.50 4.30.06

Takaisin kilpailuvalikkoon

Syyspurjehdus 30.8. Lähtöaika: 11:30.00

# Purje Nro Veneen nimi Kippari Veneen tyyppi lys maalissa purj.aika tas.aika
1. 5347 True Blue Aki Tuominen FinnFlyer 31 1,15 16.22.58 4.52.58 5.36.54
2. 2295 Felina Matti Niemelä FE83 1,07 16.51.37 5.21.37 5.44.07
3. 4430 Iida II Esko Salminen Diva 39 1,21 16.21.25 4.51.25 5.52.36
4. 10236 Wilma Tapio Fagerström Bavaria 35 1,28 16.10.42 4.40.42 5.59.17
5. 10628 Crista Esko Mickelsson Elan 37 1,27 16.20.30 4.50.30 6.08.56

RVS-Ranking 2008: vain seuran jäsenille

Lyhenteet:

  • Hir.: Hirsiluoto-Race
  • Vir.: Virutholm-purjehdus
  • Syys.: Syyspurjehdus
# Kippari Veneen nimi Hir. Vir. Syys. Yht.
1. Aki Tuominen True Blue 7 6 6 21
2. Matti Niemelä Felina 1 8 4 13
3. Esko Salminen Iida II 3 4 3 10
4. Matti Arpalahti LillMarie - 5 - 5
5. Joonas Vasama Båtox 4 - - 4
6. Esko mickelsson Crista 2 1 1 4
7. Timo Kairama Aiolos - 3 - 3
8. Pertti Johansson Venda - 2 - 2
9. Tapio Fageström Wilma - - 2 2


Takaisin kilpailuvalikkoon