Raision Veneseura RY

Purjehduskilpailut vuonna 2014

Hirsiluoto-Race 7.6. Lähtöaika: 12.30.00

# Purje Nro Veneen nimi Kippari Veneen tyyppi lys maalissa purj.aika tas.aika
1. 2295 Felina Matti Niemelä FE-83 1,04 18.26.05 5.56.05 6.10.12
2. 3204 Meie Jouko Jyrkkiö Avance 33 1,12 18.08.22 5.38.22 6.18.58
3. 10628 Christsa Esko Micelsson Elan 37 1,24 18.04.10 5.32.10 6.52.22
4. 4430 Iida II Esko Salminen Diva 39 1,22 18.12.01 5.42.01 6.57.15

Takaisin kilpailuvalikkoon

Virutholm-purjehdus 9.8. Lähtöaika: 11:30:00

# Purje Nro Veneen nimi Kippari Veneen tyyppi lys maalissa purj.aika tas.aika
1. 3204 Meie Jouko Jyrkkiö Avance 33 1,12 15.01.47 3.31.47 3.57.11
2. 2880 Lill-Marie Matti Arpalhti Sirena 38 1,20 14.57.34 3.27.34 4.09.04
3. 2295 Felina Matti Niemelä FE 83 1,08 15.21.50 3.51.50 4.10.22
4. 11351 Fröökynä Calle Fredriksson HR 310 1,12 15.20.31 3.50.31 4.18.10
5. 6033 Zaida Mikko Kemppainen Artine 33 1,12 15.20.50 3.50.50 4.18.32
6. 4430 Iida II Esko Salminen Diva 39 1,25 15.00.06 3.30.06 4.22.37
7. 7647 Nordwest 4 Timo Päivärinta Gayline 355 1,15 15.18.29 3.48.29 4.22.45
8. 10628 Christa Esko Micelsson Elan 37 1,26 14.58.59 3.28.59 4.23.19
9. 8330 Mimmu Arttu Erfe Sandfin 27 1.00 aikaylitys - -

Takaisin kilpailuvalikkoon

Virutholmin etappikisat

Etappikisa I

  1. Jouko Jyrkkiö
  2. Matti Niemelä
  3. Matti Arpalahti
  4. Esko Micelsson
  5. Esko Salminen
  6. Mikko Kemppainen
  7. Timo Päivärinta
  8. Calle Fredriksson
  9. Arttu Erfe

Etappikisa II

  1. Jouko Jyrkkiö
  2. Esko Micelsson
  3. Matti Arpalahti
  4. Matti Niemelä
  5. Esko Salminen
  6. Mikko Kemppainen
  7. Calle Fredriksson
  8. Timo Päivärinta
  9. Arttu Erfe

Takaisin kilpailuvalikkoon

RVS-Ranking 2014 vain seuran jäsenille

Lyhenteet:

  • Hir.: Hirsiluoto-Race
  • Vir.: Virutholm-purjehdus
# Veneen nimi Kippari Veneen tyyppi Hir. Vir. Yht.
1. Meie Jouko Jyrkkiö Avance 33 3 10 13
2. Felina Matti Niemelä FinnExpress 83 5 7 12
3. LillMarie Matti Arpalahti Sirena 38 - 8 8
4. Fröökynä Calle Fredriksson HR 310 - 6 6
5. Zaida Mikko Kemppainen Artina 33 - 5 5
6. Iida II Esko Salminen Diva 39 1 4 5
7. Crista Esko Mickelsson Elan 37 2 2 4
8. Norwest IV Timo Päivärinta Guyline 355 - 3 3
9. Mimmu Arttu Erfe Sunwind 27 - 1 1


Takaisin kilpailuvalikkoon